Kompetencje

Jeśli na co dzień wykonujesz pracę, która wymaga mocowania i szukasz skutecznych, trwałych, a jednocześnie korzystnych jakościowo i cenowo rozwiązań – świetnie trafiłeś. Poznaj nasze kompetencje w zakresie technologii mocowań, dowiedz się więcej o stosowanych przez nas systemach i rozwiązaniach, a następnie wybierz produkty dopasowane do Twoich potrzeb. Doskonale wiemy, że od tego, jak precyzyjne są Twoje narzędzia, zależy Twoja efektywność. Dlatego nie zostawiamy miejsca na kompromisy.

Technologia mocowań

Odpowiednie mocowanie to jeden z najważniejszych elementów procesu obróbki skrawaniem. Poprzez system mocowania możemy nadać obrabianemu detalowi właściwe położenie na obrabiarce i z wykorzystaniem odpowiedniej siły unieruchomić go względem stosowanego przyrządu. Umożliwia to także osiągnięcie odpowiedniej precyzji w nadawaniu obrabianemu przedmiotowi odpowiednich właściwości, wymiarów i kształtu. Od tego, jak niezawodne i solidne jest mocowanie, zależy również jakość, szybkość i wydajność całej produkcji.

Technologie mocowań, które oferujemy, pozwalają naszym klientom uzyskiwać większą precyzję w obróbce skrawaniem oraz znacznie skrócić jej czas. A to istotnie przekłada się na uzyskanie właściwego efektu i jednocześnie obniżenie kosztów produkcji. Nasze systemy mocowań, opatrzone gwarancją niezawodności i najwyższej jakości, zapewniają niezwykle dużą stabilność w mocowaniu detali.

Dbając o to, by nasze technologie zawsze dotrzymywały kroku innowacjom i najnowocześniejszym trendom, dostarczamy naszym klientom tylko wysokiej jakości narzędzi, odpowiednich nawet do najbardziej wymagających zastosowań.

Technologia mocowań obejmuje szeroki zakres rozwiązań. BISON specjalizuje się przede wszystkim w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości uchwytów do tokarek (ręcznych i mechanicznych), szczęk mocujących i imadeł.

Obok uchwytów uniwersalnych, służących do obróbki elementów o różnych kształtach i wymiarach, oferujemy również uchwyty specjalne oraz uchwyty specjalizowane, dostosowane do zaawansowanej, niestandardowej obróbki, spełniające specyficzne wymagania klientów i ich projektów.

Oprzyrządowanie technologiczne do obróbki skrawaniem: uchwyty tokarskie, szczęki i imadła

Systemy mocowań służą do stabilnego zamocowania przedmiotu podczas obróbki. Nowoczesne systemy mocowania obejmują wiele rodzajów rozwiązań, w zależności od tego, jaki element i w jaki sposób poddajemy obróbce. Wybór technologii mocowania wpływa m.in. na to, z jaką siłą będzie wykonywane skrawanie, jaka będzie ogólna dokładność procesu obróbki, które powierzchnie można obrabiać w danym ustawieniu oraz jaka będzie ścieżka narzędzia. Siła mocowania jest dobierana odpowiednio do siły skrawania.

Wiemy, że różne projekty i wyzwania wymagają odmiennego podejścia do mocowania obrabianych elementów. Dlatego w naszej ofercie znajdziesz całą gamę rozwiązań dostosowanych do Twoich potrzeb. Wśród nich: uchwyty tokarskie ręczne, uchwyty mechaniczne, imadła, oprawki VDI, czy szczęki mocujące.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych produktach?

Sprawdź naszą ofertę >>