Zastosowanie

Zastosowanie profesjonalnego oprzyrządowania technologicznego do obróbki skrawaniem jest bardzo wszechstronne. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w dziesiątkach branż, w których solidne, trwałe i niezawodne mocowanie to podstawa produkcji. Zwłaszcza gdy dokładność i powtarzalność wykonania znajduje się na pierwszym miejscu oraz niezależnie od tego, czy jest to produkcja wielko- lub małoseryjna bądź wielko- lub małogabarytowa. Od tego, jak dokładne i trwałe jest mocowanie, zależy efekt obróbki i precyzja całego procesu. Dlatego nieustannie wspieramy naszych klientów w ich wyzwaniach, dostarczając im najwyższej klasy oprzyrządowanie oraz rozwiązania ułatwiające efektywną produkcję.

Bez względu na zakres zastosowań naszych wyrobów, przy ich produkcji obowiązują niezmiennie te same, najwyższe standardy. Profesjonalne oprzyrządowanie technologiczne do obróbki skrawaniem wychodzące z naszych fabryk to cała gama rozwiązań – od narzędzi precyzyjnych, które znajdują zastosowanie w technologiach medycznych, po wielkogabarytowe uchwyty dla kolejnictwa i sektora energetycznego.

W których branżach najczęściej wykorzystywane są nasze produkty?

Automotive

Nowoczesne systemy mocujące to niezbędny element wyposażenia maszyn naszych klientów działających w sektorze motoryzacyjnym. Projektując i produkując rozwiązania mocujące, wykorzystujemy naszą wiedzę o procesach i szeroki know-how dotyczący wyzwań w branży automotive. Bardzo dużą wagę przywiązujemy do najmniejszych szczegółów. Dbamy o stałą, wysoką jakość i wszystkie normy bezpieczeństwa. Co szczególnie ważne, nasze urządzenia wyróżniają się trwałością, dużą siłą zacisku i powtarzalnością. Wraz z naszymi klientami z branży automotive wdrażamy innowacje, które wspierają zmiany procesów i zmiany technologiczne.

Inżynieria mechaniczna

Konstrukcja maszyn to jeden z obszarów, w których działamy na co dzień. To pozwala nam bardzo precyzyjnie doradzać i dopasowywać się do wymagań naszych klientów z sektora inżynierii mechanicznej, bazując na codziennych doświadczeniach w produkcji urządzeń mocujących. Jeśli działasz w inżynierii mechanicznej – możesz mieć pewność, że rozumiemy Twoje wyzwania na wskroś – od początku do końca.

Technologia medyczna

W szybko rozwijającej się branży medycznej liczą się wysoka precyzja, dbałość o najmniejszy szczegół i wyczucie najdelikatniejszych materiałów. Klienci działający w tym sektorze wybierają nasze rozwiązania właśnie ze względu na szczególnie istotną w tym przypadku gwarancję niezawodności i wysokiej jakości. Zyskują pewność, że nasze doświadczenie pozwoli im uzyskać maksymalną dokładność. Wykorzystując systemy mikro zacisków, realizują nawet najbardziej wymagające projekty, w tym produkcję implantów do techniki dentystycznej czy endoprotez stawów biodrowych i kolanowych.

Przemysł lotniczy i kosmiczny

Innowacyjne rozwiązania oprzyrządowania technologicznego do obróbki skrawaniem to nieodzowna część produkcji w przemyśle lotniczym i kosmicznym. Pomagamy naszym klientom z tego sektora stale się rozwijać i adaptować procesy produkcji do nowych rozwiązań, pozwalających budować wytrzymałe, niezawodne maszyny i konstrukcje.

Sektor konstrukcji stalowych

Od wielu lat dostarczamy naszym partnerom zajmującym się obróbką stali innowacyjne, pewne i bezpieczne rozwiązania z zakresu mocowania. Jeśli działasz w sektorze konstrukcji stalowych, koniecznie poznaj nasze uchwyty, idealne do obróbki tego masywnego i wymagającego materiału. Stworzyliśmy je z myślą o Twoich wyzwaniach!

Produkcja narzędzi i form

Efektywne i sprawne wytwarzanie najlepszej jakości narzędzi i form nie może się udać bez solidnego mocowania. Tu liczy się szybkość, wydajność, precyzja i innowacyjność, którą zapewnić może tylko sprawdzone i profesjonalne oprzyrządowanie technologiczne do obróbki skrawaniem. Dzięki naszym produktom nie tylko zwiększysz wydajność produkcji form i narzędzi, ale również obniżysz jej koszty.

Przemysł energetyczny

Rozwiązania BISON z powodzeniem stosowane są również w sektorze energetycznym, który – ze względu na ciągle rosnące zapotrzebowanie na energię – rozwija się w ostatnich latach bardzo dynamicznie. Korzystając z wieloletniego doświadczenia, oferujemy naszym klientom działającym w przemyśle energetycznym szeroki wybór produktów odpowiednich zarówno dla przemysłu naftowego, jak i energii odnawialnej (wiatrowej), dostarczając im m.in. wielkogabarytowe systemy mocowań.

Stale dopasowujemy się do ewoluujących wyzwań naszych klientów. Nasze oprzyrządowanie pozwala w pełni zoptymalizować i usprawnić procesy produkcji.

Czy wiesz, że nasze rozwiązania stały się częścią innowacyjnego projektu dla energii przyszłości ITER?

W związku z realizowanym obecnie w centrum badawczym Cadarache na południu Francji projektem „ITER” (International Thermonuclear Experimental Reactor), wspólnie z włosko-francuskim konsorcjum zaprojektowaliśmy unikalne imadła samocentrujące typu 6651-105-230. Imadła mają pomóc zrealizować główny cel projektu: zbudowanie eksperymentalnego reaktora do przeprowadzenia syntezy jądrowej. To technologia, która w przyszłości ma zastąpić źródła energii konwencjonalnej, a głównym celem projektu „ITER” jest przeprowadzenie niezbędnych badań dotyczących ekonomicznego wytworzenia energii z fuzji termojądrowej. Nasze unikalne rozwiązania mocujące pomagają w rozwoju energii przyszłości!

Kolejnictwo

Stale modernizujący się i zyskujący na znaczeniu kolejowy transport pasażerski i towarowy stawia coraz to nowe wyzwania przed producentami wielkogabarytowych części taborów i infrastruktury kolejowej. Tu na pierwszym miejscu znajdują się: bezpieczeństwo, trwałość, mobilność i wysoka jakość. A to oznacza duże wymagania wobec produktów zapewniających precyzję i pewność przy obróbce materiałów. Nasze rozwiązania w pełni odpowiadają wysokim wymaganiom klientów działających w tym obszarze, gwarantując pełne wsparcie nawet przy najbardziej wymagających projektach.